Wyszukaj na stronie

System farb jachtowych 1K nowość

Marka Sea-Line®, dotychczas specjalizująca się w systemach dwukomponentowych (2K), wprowadza do oferty farby jednokomponentowe (1K). Proponowany system to najłatwiejsze w użyciu farby 1K.

Farby jednokomponentowe są zdecydowanie mniej wytrzymałe i odporne niż produkty 2K, jednak w hobbystycznych remontach i naprawach zyskują przewagę w łatwości użycia.

System farb jachtowych 1K nowość

system farb K

System farb 1K, to pakiet produktów jednokomponentowych, w którym znajduje się:

  • podkład Primer 1K Sea-Line
  • farby nawierzchniowe Topcoat 1K Sea-Line w 5 kolorach (biały, kremowy, niebieski, czerwony, czarny)
  • lakier bezbarwny Clear Coat 1K do drewna
  • uzupełniający linię rozcieńczalnik 1K Sea-Line

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowa ofertą farb 1K.

Karty techniczne i karty charakterystyki znajdują się w zakładce DO POBRANIA. Szczegółowe opisy każdej z nowości znajdują się w zakładce PRODUKTY. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt info@sea-line.eu lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 pod numerem 94 35 316 79

Zobacz również

Nasz FAQ odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy mogę pomalować poliuretanem łódź malowaną wcześniej farbą 1-komponentową?

Nie zaleca się aplikowania farb 2K na farby 1K. Farby 1K i 2K różnią się w swoim składzie i właściwościach, w tym w twardości, odporności chemicznej i trwałości. Farby 1K są jednoskładnikowe i suszą się przez odparowanie rozpuszczalnika, podczas gdy farby 2K są dwuskładnikowe i wymagają utwardzenia za pomocą dodania utwardzacza.

Zastosowanie farby 2K na farbie 1K może spowodować nieprzewidywalne reakcje chemiczne i prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak zmatowienie, odpryskiwanie lub złuszczanie farby. Dlatego zawsze należy stosować farby zgodnie z instrukcjami producenta i nie mieszać różnych rodzajów farb.

Dlaczego farba poliuretanowa nawierzchniowa zmatowiała?

Możliwe przyczyny

  • Zbyt krótki czas przeznaczony na odparowanie rozcieńczalnika

Jak zapobiec?

  • Zapewnić odpowiednie warunki do całkowitego wyparowania rozcieńczalnika,

Jak usunąć?

  • Zmatowić powierzchnię, odtłuścić oraz aplikować farbę zgodnie z zasadami (odpowiednie warunki oraz rozcieńczenie), Ewentualnie wypolerować powierzchnię.

Czy mogę używać uniwersalnego rozcieńczalnika?

Nie zalecamy używania uniwersalnych rozcieńczalników. Zastosowanie rozcieńczalnika o nieznanym składzie może grozić utratą przyczepności, brakiem odpowiedniej rozlewności farby oraz defektami lakierniczymi.

Wyjście
Przeiń na górę