Wyszukaj na stronie

Antyfouling Sea-Line kontra porastanie

Październik 2015, tekst oraz zdjęcia Piotr6 (www.sailforum.pl). „Antyfouling Sea-Line użyłem dwa sezony temu (w 2014r.). Przed rozpoczęciem sezonu 2015 drewniany ster „świeżo zabezpieczony” naturalnym lakierem olejnym Le Tenkinios pomalowałem farbą przeciwporostową (antyfouling) Sea-Line (w dwóch warstwach).

Antyfouling – dokładniej reszta farby znalazła swoje miejsce na kadłubie i ku mojemu zdziwieniu nie znalazłem różnicy w jakości zabezpieczenia przeciwporostowego w porównaniu do tego wykonanego rok wcześniej. Podobnie zdziwiony był bosman na co dzień slipujący jachty w mojej marinie. Stwierdził, że mnóstwo jachtów jest oblepionych muszlami, a na moim Ka-Haar nie znal nic. Przygotowując się do zimowania umyłem cały jacht, stąd widoczne są na zdjęciach białe zacieki, pozostałości środka do czyszczenia żelkotu.

Antyfouling Sea-Line kontra porastanie

Po dwóch sezonach mogę śmiało powiedzieć że

Antyfouling Sea-Line kontra porastanie na Zalewie Szczecińskim wynik 2:0.

Trzecia runda „Antyfouling Sea-Line kontra porastanie na Zalewie Szczecińskim” już za kilka miesięcy. Mój plan zimowych prac remontowych przy dnie to antyfouling czyli zabezpieczenie farbą przeciwporostową niewielkich uszkodzeń mechanicznych z dna oraz steru (max 10 cm2). Zimowe wieczory, zamiast pracować ciężko przy odnowie powierzchni przeciwporostowej z (antyfouling u), poświęcę na wspomnienia z tegorocznych rejsów.”

  • ka haar
  • ka haar dno
  • ka haar dno
  • ka haar kil
  • ka haar ster

Dlaczego stosujemy antyfouling Sea-Line:

Poniżej linii wody stosujemy Antyfouling Sea-Line, czyli farbę przeciwporostową zabezpieczającą przed porastaniem. Antyfouling Sea-Line® jest farbą samopolerującą, przeznaczoną dla jednostek o maksymalnej prędkości 40 węzłów (ok.73km/h). Antyfouling Sea-Line skomponowany na bazie żywic, tlenków miedzi oraz biocydów, podczas pracy uwalnia aktywne składniki nie dopuszczając do porastania jednostki. Dla prawidłowego zabezpieczenia kadłuba powłokę przeciwporostową (antyfouling) nakładamy o 5 cm ponad prawdziwą bądź przewidywaną linię wody.

Masz pytania odnośnie "Antyfouling Sea-Line kontra porastanie"

    Zobacz również

    Nasz FAQ odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

    Czy mogę użyć antyfoulingu Selfpolishing Sea-Line i Hard Sea-Line na łódź z aluminium?

    Antyfoulingu selfpolishing Sea-Line i HARD Sea-Line nie są przeznaczone na powierzchnie aluminiowe. W ich skład wchodzi tlenek miedzi, który w styczności z aluminium powoduje powstawanie korozji galwanicznej. Specjalnie na aluminium oferujemy Państwu samopolerującą farbę antyporostową ALU-PLUS, która oprócz znakomitej przyczepności do aluminium cechuje się również zwiększoną o 30% skutecznością w porównaniu do tradycyjnych farb antyporostowych.

    Dlaczego farba nie ma przyczepności?

    Możliwe przyczyny

    • Nieodpowiednie przygotowanie powierzchni,
    • Pominięcie podstawowych elementów systemów lakierniczych takich jak podkłady,
    • Stosowanie rozcieńczalników uniwersalnych lub ich zamienników,
    • Brak kompatybilności farb.

    Jak zapobiec?

    • Staranne przygotowanie powierzchni (szlifowanie, oczyszczenie, odtłuszczenie),
    • Stosowanie podkładów zwiększających przyczepność między warstwami,
    • Stosowanie dedykowanych rozcieńczalników,
    • Stosowanie farb, które są ze sobą kompatybilne.

    Jak usunąć?

    • Przeszlifować, oczyścić i ponownie pomalować.

    Czy mogę bezpośrednio u Państwa kupić produkty?

    Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. Nasze produkty można znaleźć w wielu sklepach w Polsce oraz za granicą. Nasi dystrybutorzy prowadzą sklepy stacjonarne oraz internetowe. Pełną listę dystrybutorów oraz kontakty można znaleźć na naszej stronie internetowej.

    Wyjście
    Przeiń na górę