Wyszukaj na stronie

Porosty nie mają szans

Dziękujemy Panu Jackowi z Warszawy za przekazane materiały.

C1 – porosty nie mają szans

Skończył się okres urlopowy a mój jacht pozostał przez 2 miesiące w jednym z portów północnych Giżycka. Żeglarze wiedzą, że wiąże się z tym stałe narażenie na silne jesienne wiatry niosące ze sobą mnóstwo zanieczyszczeń i zwiększone prawdopodobieństwo osadzania się na dnie jachtu glonów i porostów. Tak też stało się z moim Twisterem. Gdy w listopadzie wyjąłem go z basenu portowego moim oczom ukazały się porosty,  spodziewany przykry widok prawie czarnego od porostów dna.

Porosty nie mają szans

Tuż przed przyjazdem przeglądałem w internecie produkty różnych firm i trafiłem na preparat C1 Sea-Line – preparat na porosty. Z zasady nie ufam nowym produktom bez opinii jednak prosty opis sposobu użycia oraz wygodny rozpylacz skusiły mnie do zakupu tego produktu. Podczas mycia jachtu padał drobny rzęsisty deszczyk utrudniający zachowanie rozpylonego preparatu (na porosty) na kadłubie, więc musiałem wciąż zakrywać plandeką fragmenty, które myłem. Jednocześnie spieszyłem się gdyż zapowiadała się wieczorna ulewa.

Pomimo niedogodności i braku odpowiedniego sprzętu (preparat na porosty) rozcierałem zwykłą szczotką a spłukiwał go deszcz efekt był zaskakujący. Dokładnie tak jak było napisane w instrukcji obsługi, po drugim myciu jacht wyglądał jak podczas regat: biały i pachnący. C1 na porosty to doskonały środek za bardzo przystępną cenę. Przekonałem się, że warto zainwestować w produkty Sea-Line, dlatego podczas przyszłego sezonu zamierzam zabezpieczyć całe dno woskiem ochronnym Sea-Line® S4.

Stan po wyjęciu z basenu

stan po wyjeciu z basenu

Pojedyncze mycie

pojedyncze mycie

Podwójne mycie

podwojne mycie

Efekt dwumiesięcznego cumowania

efekt dwumiesiecznego cumowania

Masz pytania odnośnie "Porosty nie mają szans"

    Zobacz również

    Nasz FAQ odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

    Czy mogę używać uniwersalnego rozcieńczalnika?

    Nie zalecamy używania uniwersalnych rozcieńczalników. Zastosowanie rozcieńczalnika o nieznanym składzie może grozić utratą przyczepności, brakiem odpowiedniej rozlewności farby oraz defektami lakierniczymi.

    Czy porysowaną burtę łodzi trzeba malować?

    Jeżeli rysy nie są głębokie, porysowaną burtę możemy odnowić poprzez polerowanie pastami polerskimi Sea-Line. W przypadku drobnych uszkodzeń nad linią wody, można je naprawić za pomocą szpachlówki żelkotowej DRY FAST. Głębokie rysy i poważne uszkodzenia nad i pod linią wody sugerujemy wypełnić szpachlówką epoksydową, pomalować podkładem, a następnie pomalować farbą nawierzchniową .

    Czy mogę odtłuścić powierzchnie acetonem?

    Nie zalecamy odtłuszczania powierzchni za pomocą acetonu, ponieważ aceton bardzo szybko paruje co wpływa na jakość oczyszczenia powierzchni przeznaczonej do malowania.

    Wyjście
    Przeiń na górę